لیبل

لیبل یا برچسب تکه ای از کاغذ، پلیمر، پارچه و یا فلز است که جهت بسته بندی کالا و شناسایی محصول، برچسب نام، تبلیغاتی، هشدارها، گارانتی، امنیتی، و موارد ارتباطی دیگر کاربرد دارد. انواع دیگری از برچسب ها نیز وجود دارند که با نام برچسب های دیجیتال شناخته می شوند مانند تگ های RFID.
برچسب ها می توانند در حالت های جداگانه، رول و به صورت ورق عرضه (Sheet) شوند.
از معمول ترین کاربردهای لیبل، شناسایی محصولی از محصولی مشابه دیگری است که از این کار از طرق گوناگونی چون متن، عدد و یا انواع بارکد ها با چاپ روی لیبل صورت می پذیرد.
ممکن است محصولی که لیبل بر آن نصب می شود دارای مشخصات و شرایط خاصی باشد، مانند وجود گرما و روغن در موتور اتومبیل که باعث می شود ماندگاری و چسبانندگی لیبل مورد توجه قرار داشته باشد و یا محصول در معرض شرایط آب و هوایی خارج از فضای مجموعه (outdoor) قرار گیرد که در این صورت نیز کیفیت و نوع لیبل استفاده شده باید مطابق با این شرایط انتخاب و نصب گردد.

انواع لیبل ها و موارد مصرف

لیبل کاغذی (Paper Label)
لیبل پی وی سی (Pvc Label)
لیبل متال: Metal

لیبل شیشه ایی (Trans Parent Label)
لیبل اموال (Asset Label)
لیبل سکوریتی (Security Label)
لیبل پشت متال

لیبل حرارتی (Thermal Label)

تگ لیبل (RFID؛RF)

لیبل تایوک (Tywac Label)

رول پارچه ای (Fabric Roll)

لیبل کاغذی

لیبلهای کاغذی انواع مختلفی دارند از قبیل (گلاسه، نیمه گلاسه، مات) و از نظر رنگ هم تنوع بسیار دارند(آبی، بنفش، قرمز و….) در حقیقت لیبل های کاغذی را میتوان به هر رنگی در آورد. این برچسبها از نظر مارک هم متنوع هستند (فنلاند، جک و فاسون آلمان، رول کاور ایتالیا و….) و از نظر خاصیت چسبندگی به صورت پرچسب و معمولی میباشند.
ویژگی های فنی:
چسبندگی مقاوم در برابر حرارت چاپگر های رومیزی
چسبندگی مناسب بروی شیشه ، کاغذ ، فلز ، پلاستیک و …
دارای خصوصیات نوشتاری مناسب
ریبون پیشنهادی وکس؛ وکس رزین
عمده مصارف این نوع لیبلها در صنایع نساجی ، پوشاک ، لوازم التحریر ، بسته بندی مواد غذایی و خوشکبار ،کتابخانه ،آرایشی و بهداشتی ،لوازم خانگی ، الکترونیک و …می باشد.

لیبل PVC

لیبل های پی وی سی یا صدفی حالت پلاستیکی داشته و تا ۸۰ درجه سانتیگراد حرارت را تحمل می کنند و دارای مقاومت از نظر کشیدگی میباشند. این لیبل با انعطاف پذیری مطلوب و چسبندگی مقاوم بروی انواع کالا ها به راحتی الصاق میشود و در مقابل عوامل محیطی از قبیل باد و باران و گرمای آفتاب مقاوم است.

ویژگی های فنی:
دارای مقاومت بالای کشش و پارگی
قدرت فوق العاده جذب ریبون حرارتی
پذیرش مرکب های حلال و uv خوب
چسبندگی مناسب روی سطوح مختلف
مقاومت در برابر آب ،روغن ،بنزین ، حرارت و انواع حلال
ریبون پیشنهادی : رزین| وکس رزین |رزین

موارد مصرف این نوع لیبل در بخشهای پتروشمی ، صنایع شیمیایی ، رنگسازی ،انتقال خون ، مواد شوینده ، پوشاک ، بسته بندی مواد غذایی و خوشکبار ،کتابخانه ،آرایشی و بهداشتی ،لوازم خانگی ، الکترونیک کاربرد داشته و دارای انواع مات و براق میباشد.

لیبل متال

برچسب متال به عنوان شناسنامه کالا معروف و معمولاً تا پایان عمر محصول روی محصول باقی می ماند .اینگونه برچسبها از نوعی آلیاژ فلز ساخته شده است و مقاوت زیادی از نظر کشیدگی دارند و در دمای بین منهای ۴۰ درجه سانتیگراد و مثبت ۲۲۰ درجه سانتیگراد تمام خواص خود از جمله چسبندگی را حفظ می کنند. همچنین ضد خش بوده و در صورتیکه برای چاپ از ریبون خاص خود استفاده شود کیفیت چاپ روی آن عالی خود شد و در مقابل حرارت و شوینده های قوی مقاوم میباشند.

ویژگی های فنی:

چسبندگی مناسب روی شیشه ، کاغذ ، فلز ،پلاستیک
امکان چاپ تصاویر ، نوشته با وضوح بالا توسط ریبون های حرارتی
ضد آب و قابل شستشو
ریبون پیشنهادی : ریبون رزین

بیشترین مصرف این لیبلها در بخش لوازم خانگی ، الکترونیک ، لوله و پروفیل ، موبایل ، کامپیوتر و لوازم جانبی ، لوازم آرایشی ، لوازم صوتی و تصویری و … می باشد.

لیبل شفاف

برچسب ترانسپارنت ، برچسب شیشه ای و یا لیبل شفاف اینگونه برچسبها بیشترین مصرف را در بخش خودرو دارند و همانگونه که از نام آن مشخص است شفاف و بی رنگ بوده و پس از چاپ روی آن از هر دو طرف قابل رویت است.

ویژگی های فنی:
چاپ برچسب آن بدون رنگ و شیشه ای می باشد
قابلیت خواندن از دو طرف دارد
چاپ برچسب دارای مقاومت بالا در مقابل کشش است

موارد مصرف برچسب شفاف؛ الصاق بر روی شیشه های خودرو و ماشین آلات ، فروشگاه ها و یا سایر شیشه هایی است که در مواقع دیگر استفاده می شود

لیبل اموال

این لیبل جهت چاپ مشخصات و بارکد اموال سازمان ها بر روی لیبل هاصورت میگیرد و برای شناسایی و استفاده در اموال گردانی در سازمانها و شرکتهای بزرگ و کوچک مناسب می باشد.
چاپ اینگونه لیبل ها به صورت تک رنگ با بارکد و یا به صورت چند رنگ در هر ابعاد و اندازه ایی قابل انجام میباشد
ویژگی های فنی
نرم و انعطاف پذیر جهت چسبیدن روی سطوح ناصاف
چسبیدن روی سطوح روغنی
خرد شوندگی هنگام جدا شدن
چسبندگی بالا
چسبندگی بالا

عنوان لیبل اموال در تمام کارخانجات و ادارات مورد استفاده قرار می گیرند

لیبل سکوریتی (امنیتی)

این گونه برچسبها در بحثهای امنیتی و گارانتی محصولات استفاده می شوند و معروف به لیبل خردشونده ( لیبل گچی ) ، لیبل لایه شونده ، لیبل های وید اثرگذار و بدون اثر ، بوده و بعد از چسباندن به محصول به هیچ طریقی قابل کندن نیستند و در صورت سعی به کندن این نوع لیبل خرد می شوند که بیشتر برای گارانتی محصولات الکترونیکی استفاده میشوند
ویژگی های فنی
خرد شدن لیبل امنیتی هنگام جدا شدن از سطح
مقاوم در مقابل انواع حلال و عوامل محیطی

به دلیل کاربرد امنیتی و گارنتی، این نوع لیبل ها بیشتر در بحث پلمپ یا ضمانت قطعات کامپوتری و الکترونیکی حساس استفاده و در پلمپ نامه های خیلی محرمانه نیز مورد استفاده قرار میگیرند.
برچسب وید نیز در بحث گارانتی استفاده دارد از نظر کشیدگی مقاومت بالا و حرارتی تا ۸۰ درجه سانتیگراد را تحمل میکنند و در دو نوع شطرنجی و نقره ای میباشد.
شطرنجی: این نوع VOID هنگامی که به محصول چسبانده میشود، زمان جدا شدن، لیبل به صورت شطرنجی جدا شده و قسمتی از لیبل روی محصول باقی میماند و برچسب غیر قابل استفاده ی مجدد میگردد.
نقره ای: این نوع برچسبها وقتی به محصول چسبانده میشوند، زمان جدا شدن، کلمه VOID بصورت انگلیسی روی محصول باقی میماند و لیبل غیر قابل استفاده مجدد میگردد.

لیبل پشت متال

برچسب پشت متال نوع خاصی از لیبل است که به علت پرچسبی بسیار زیاد در موارد خاصی کاربرد دارد و مورد استفاده قرار میگیرد.

ویژگی های فنی

دارای مقاومت بالای کشش و پارگی
چسبندگی بسیار زیاد روی سطوح مختلف روغنی

لیبل حرارتی

این نوع لیبل در برابر حرارت چاپگر ها بسیار حساس بوده و مخصوص چاپگرهای حرارتی ( بدون ریبون ) میباشد. این برچسب در سه نوع حرارتی ریمو، حرارتی واتر پروف ،حرارتی معمولی موجود میباشد.

حرارتی
نوع معمولی لیبل حرارتی برای چاپ متن، بارکد، عدد و ….

حرارتی ریمو
لیبل ریمو در بحث آزمایشگاهی کاربرد دارد و در دونوع کم چسب (زیره زرد ) و پرچسب (زیره آبی) عرضه میشود.

حرارتی واتر پروف
از آنجایی که لیبل های حرارتی عموماً در مقابل رطوبت و آب آسیب پذیر هستند این نوع لیبل حرارتی از مقاومت نسبتاً بالاتری در برابر شرایط آب و هوایی مختلف دارد.

لیبل های حرارتی در مواردی مانند :آزمایشگاه ،ترازوهای فروشگاهی ،شناسایی بار مسافران، مواد غذایی با تاریخ انقضائ محدود مورد استفاده قرار میگیرند.

تگ لیبل (RF) :

اینگونه برچسب ها دارای مدار مغناطیسی بوده و در فروشگاه و انبارها برای جلوگیری از سرقت و بیرون بردن غیر مجاز کالا استفاده می کنند، البته این امر منوط به نصب سیستم های دزدگیر جلوی درب خروجی انبار یا فروشکاه می باشد.

تگ لیبل (RFID)

در تگ آر اف آی دی، تگها وسیله شناسایی متصل شده به کالا، شئ یا فردی هستند که ما می‌خواهیم آنرا رد یابی کنیم. این کار بوسیله آنتن که هم اطلاعات را از تگ ها می خواند و هم در برخی موارد به وسیله امواج رادیویی روی تگ ها می نویسد انجام می پذیرد همچنین اسکنر آر اف آی دی با اتصال آنتن ها به یکدیگر باعث میشود آنتن ها امواج رادیویی منتشر کنند و تگها به آن پاسخ دهند.
امروزه موارد مصرف تگ های RFID در حال توسعه است و در مواردی مثل مدیریت انبار، مدیریت اموال،مدیریت پارکینگ، جواهر فروشی، دامداری ها،و …. پرکاربرد هستند.

لیبل تایوک

اینگونه لیبل ها بیشتر در صنایع خودرو سازی استفاده میشود. و از الیاف پارچه به صورت فشرده ساخته شده است. یکی از استفادههای مهم آن بر روی درخت سیم بوده که دو سر آن را به هم چسبانده و به هیچ وجه از هم جدا نمی شود.

لیبل پارچه ای

این گونه رولها در بخش پوشاک مصرف میشوند و بدون چسب میباشند

 

عرضه لیبل های خام و چاپی فن آوران ایماکو

مجموعه فن آوران ایماکو بعد از سالها فعالیت موفق در زمینه تجهیز مجموعه های مختلف تولیدی ، صنعتی  ،تجاری , اداری و دارا بودن تجربه چندین ساله  در  ارائه  و عرضه چاپگر های لیبل طراحی شده به صورت صنعتی و رومیزی ، بارکد اسکنر ، RFID مبتنی بر بارکد ، لیبل و ریبون ، تجهیزات فروشگاهی و سیستم های شناسایی خودکار ، در راستای توسعه فعالیت های مجموعه با راه اندازی واحد چاپ و لیتوگرافی ایماکو  از سال ۱۳۹۲ اقدام به چاپ لیبل در چاپ تک رنگ تا چاپ هشت رنگ توسط دستگاه های با تکنولوژی روز دنیا نموده است. محصولات ما با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین متریال های موجود در بازارهای جهانی تولید میگردند و افتخار همکاری مستمر و موفق با مجموعه هایی نظیر ادارات کل پست استان ، مجموعه های خودروسازی (ایران خودرو ، ساپکو ، ایساکو ،گروه خودرو سازی بهمن ، بهمن موتور ( مزدا ) و…) ، سازمان انتقال خون ایران ، فروشگاه های هایپر مارکت و کارخانجات و سازمان های  مختلف تولیدی و صنعتی همچون ( صنایع غذایی آناتا ، سازمان حج و اوقاف ، بانک قوامین ، دانشگاه آزاد اسلامی ، رزگاز ، دونار خزر ، بافت آزادی ، سازمان صدا و سیما و… ) را دارا میباشیم .

چاپ لیبل | عرضه لیبل های خام و چاپی

چاپ لیبل | عرضه لیبل های خام و چاپی

فن آوران ایماکو  آماده ارائه خدمات و  تامین انواع در موارد زیر است :

- لیبل و برچسب خام و چاپی
- پرینتر های چاپ بر روی کارت های پی وی سی – اسمارت کارت ، کارت های لویالیتی وفاداری که جهت مشتری فروشگاه ها مناسب است ، بر چسب pvc ، برچسب مخصوص طلا و جواهر ( دم شیشه ایی ) ، چاپ گرهایی با توانیی لمینیت و پرینت هولوگرام  و …
- تجهیزات بارکد اعم از لیبل پرینترهای ( GODEX , BIXOLON , TSC , CITIZEN , ZEBRA )
- بارکد اسکنر های بارکد ( Motorola , Datalogic , Honeywell , Intermec)
- تگ های ضد سرقت RF,AM
- سیستم های فروشگاهی POS
- موبایل کامپیوتر های Honeywell , Datalogic
- ارائه انواع ریبون های چاپگر بارکد همچون وکس ، وکس رزین ، رزین ، و سوپر رزین از بهترین و معتبرترین کمپانی های آمریکایی ، ژاپنی ، ایتالیایی و چینی را دار میباشد.

چاپ لیبل

 در این راستا واحد چاپ و لیتوگرافی ایماکو  آماده ارائه ، ثبت سفارش و تولید لیبل و برچسب به صورت شیت و رول بر روی انواع مختلف لیبل های پشت چسب دار  نظیر لیبل های کاغذی ، پی وی سی ( PVC ) ، متال – خرد شونده ،ترانسپارنت ، اموال ، پارچه ایی ، پشت متال ، ووید ، لایه شونده و غیره … بوده و با دارا بودن بیش از ۳۰۰ نوع قالب مختلف  در اندازه های گوناگون آماده تولید  لیبل و برچسب به حالت رول جهت استفاده در انواع لیبل پرینتر های چاپگر بارکد نظیر ZEBRA ، CITIZEN . BIXOLON , GODEX ، TSC جهت مصارف صنعتی و تجاری می باشد.

این مجموعه با دارا بودن مشاورین و متخصصین مجرب و توانمند امیدوار است تا بتواند بسته به نیاز نسبت به عرضه خدمات و تامین لیبل و برچسب های مصرفی مجموعه های مختلف اداری و صنعتی ، با کیفیت طراحی و تعرفه قیمت مناسب و همچنین خدمات نمونه پس از فروش و گارانتی واقعی در زمینه تجهیزات بارکد گام بردارد. گروه در تمامی پروسه های کاری به صورت ویزیت حضوری ، تماس تلفنی و یا راهکارهای آنلاین پاسخگوی سوالات شما در مورد مشاوره ، تعرفه چاپ و موارد   دیگر می باشد . جهت دریافت اطلاعات ، رزومه و کاتالوگ محصولات و یا پرسش درباره نحوه ثبت سفارش به بخشهای مختلف سایت ، صفحه محصولات و صفحه تماس با ما مراجعه نمایید .
در پایان تمام تلاش و همت همکاران ما در این مجموعه بر رعایت اصول تعهد, مشتری مداری وصداقت پایه گذاری شده است و امیدواریم بتوانیم با توجه و عنایات خاصه پروردگار به این امر مهم نائل گردیم و فردایی بهتر و روشن تر را برای هم میهنان عزیزمان به ثمر بنشانیم.

با تشکر

واحد R&D